• Huvudsponsorer

Lördag Lör 14 September Sep
Tisdag Tis 17 September Sep
Torsdag Tor 19 September Sep
Lördag Lör 21 September Sep
Torsdag Tor 26 September Sep
Lördag Lör 28 September Sep
Torsdag Tor 3 Oktober Okt
Lördag Lör 5 Oktober Okt
Torsdag Tor 10 Oktober Okt
Lördag Lör 12 Oktober Okt
Torsdag Tor 17 Oktober Okt
Lördag Lör 19 Oktober Okt
Torsdag Tor 24 Oktober Okt
Lördag Lör 26 Oktober Okt
Torsdag Tor 31 Oktober Okt

Kolla massor av hockey – och stöd klubben med pengar

10 september 2019 12:45
UNGDOM

Nu rivstartar vi säsongen 2019/2020 på svenskhockey.tv. Årets stora nyhet är förstås helautomatiska produktioner på minst 100 arenor som sänder alla matcher! Men också möjligheten för alla klubbar att tjäna 200 kronor per säsongskort!

Här nedan hittar ni all information.


www.svenskhockey.tv drar snart igång med en ny säsong och med det nya möjligheter. Från och med i år kommer vi att sända i stort sett alla hemmamatcher på svenskhockey.tv. Det gäller barn- ungdom- och juniorserierna. Men inte nog med att vi kan kolla massor av matcher – här har vår klubb chansen att tjäna pengar.

När ni köper ett årskort på svenskhockey.tv går 200 kr per sålt kort till den förening du väljer. Så in och köp årskort – och välj vår förening!

Årskorten går att köpa från och med den 1 september.

Stort tack på förhand!

Läs mer om svenskhockey.tv >>